пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

 20 квітня

6 клас, математика

Учні й учениці! Сьогодні ви пишете контрольну роботу .

Запишіть у зошитах:
Двадцяте квітня
Дистанційне навчання
Контрольна робота з теми "Розв"язування задач за допомогою рівнянь"

Ви розв"язуєте три задачі, кожна з яких по 4 бали. Всього можна отримати 12 балів за роботу.
1. На двох садових ділянках росте 342 кущі малини, причому на першій ділянці у 2 рази більше кущів, ніж на другій. Скільки кущів малини росте на кожній ділянці?

2. За три дні туристи пройшли 38 км. За другий день вони пройшли у 2 рази більше, ніж за перший, а за третій - на 6 км більше, ніж за перший. Скільки кілометрів пройшли туристи за перший день?

3.  У двох вантажних вагонах було порівну вугілля. Коли з першого вагона вивантажили 12 т вугілля, а з другого - 22 т, то в першому вагоні залишилося в 6 разів більше вугілля, ніж у другому. Скільки тонн вугілля було в кожному вагоні спочатку?

четвер, 29 квітня 2021 р.

неділя, 18 квітня 2021 р.

19 квітня

6 клас, математика

Сьогодні ми готуємося до контрольної роботи, яку писатимемо завтра.
Записуйте в зошити:
Дев"ятнадцятн квітня
Дистанційне навчання
ПІдготовка до контрольної роботи. Розв"язування задач
ЗАДАЧА 1. У двох бригадах працює 96 чоловік, причому у першій бригаді - на 12 чоловік більше, ніж у другій. Скільки чоловік працює у кожній бригаді?
        Якщо ви забули, як розв"язати таку задачу, перегляньте відео (час перегляду відео 1.00-5.15). 
ЗАДАЧА 2. На заводі у трьох цехах працює 626 робітників. У першому цеху працює у 2 рази більше людей, ніж у другому, а в третьому - на 142 робітника більше, ніж у другому. Скільки робітників працює в кожному цеху?
      У цьому самому відео ви можете переглянути розв"язування аналогічної задачі ( час перегляду відео 5.16-10.41).

Посилання на  Відео. 

Наступна задача виду "Ціна, кількість, вартість"
ЗАДАЧА 3. За 7 зошитів і 4 альбоми для малювання заплатили 29 грн 80 к. Альбом дорожчий за зошит на 2 грн 50 к. Скільки коштує зошит? альбом?
НАГАДУЮ: для розв"язування цієї задачі треба виразити дані суми у гривнях. Наприклад, 29 грн 80 к = 29,8 грн.
 У допомогу вам відео, час перегляду 1.00 -7.43.


І остання задача вигляду "Було - стало".
ЗАДАЧА 4. У двох корзинах було порівну яблук. Після того як з першої корзини взяли 50 яблук, а з другої - 90, то у першій корзині яблук стало втричі більше, ніж у другій. Скільки яблук було у кожній корзині спочатку?
     Знову у допомогу вам відео, час перегляду 1.03 -6.40.


Запропоновані чотири задачі оцінюються у 12 балів, кожна по 3 бали.
Розв"язані задачі надсилаєте на перевірку.
Бажаю успіху!

15 квітня

6 клас, математика

 Дистанційне навчання

Розв"язування задач на рух
Пропоную вам ознайомитися з зазначеним видом задач за допомогою відео. Перегляньте розв"язування перших трьох задач. Час перегляду відео 1.00 - 19.54.

Посилання на відео:  Розв"язування задач

Розв"яжіть дві задачі.
ЗАДАЧА 1. Від села до міста легковий автомобіль доїхав за 3 год, а вантажний - за 5 год. Знайдіть швидкість руху кожного автомобіля, якщо швидкість вантажного автомобіля на 32 км/год менша від швидкості легкового.
ЗАДАЧА 2. № 1193.
Ці дві задачі на 12 балів.
Чекаю на розв"язані задачі. 
Бажаю успіху!

14 квітня

6 клас, математика

 Дистанційне навчання

Розв"язування задач за допомогою рівнянь
Перегляньте відео з 1.30 до 13.03. Тут розв"язано дві задачі.

 Посилання для перегляду відео: Розв"язування задач

Пропоную вам розв"язати дві задачі, аналогічні тим, які опрацьовані у відео. Якщо вам щось не зрозуміло, перегляньте відео ще раз. Адже ви знаєте, що відео можна переглянути не один раз і зупинити його в будь-який момент.
Задачі на 12 балів.
Задача 1. У двох коробках було порівну цукерок. Коли з першої коробки взяли 10 цукерок, а з другої - 28 цукерок, то в першій коробці стало цукерок у 4 рази більше, ніж у другій. Скільки цукерок було в кожній коробці спочатку?
Задача 2. В одній цистерні було 100 т нафти, а в другій - 60 т. З першої цистерни щодня брали по 5 т, а з другої - по 2 т. Через скільки днів в одній цистерні буде в 1,5 раза більше нафти, ніж у другій?

13 квітня


6 клас, мтематика

     На цьому уроці ви розв"яжете ще одну просту задачу, аналогічну тим задачам, які розв"язувались на першому уроці. Щоб ви не забули, як розв"язуються такі задачі. 
Нагадую: задачі ми роз"язуємо тільки рівняннями.
Задача.
Три робітники виготовили 762 деталі, причому перший робітник виготовив у 3 рази більше деталей, ніж третій, а другий - на 117 деталей більше, ніж третій. Скільки деталей виготовив кожний робітник?
Сподіваюсь, що ви пам"ятаєте, як розв"язувати таку задачу. Якщо забули - перейдіть до уроку за 8 квітня і перегляньте відео.
Чекаю ваших зроблених завдань.
Бажаю успіху!